Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Fuarlar

“Türkiye krizlere dayanıklı bir ülke haline geldi”

Güncellenme: 2014-11-21 Kategori: Fuarlar

default

Gayrimenkul ve perakende buluşması MAPIC 2014, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ve MAPIC Fuarı Türkiye Temsilcisi Alkaş’ın birlikte organize ettiği “Türkiye’ye Doğrudan Yatırım Potansiyeli” adlı panele ev sahipliği yaptı.

Açılış konuşmasını TC Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur’un gerçekleştirdiği panelin moderatörlüğünü ise; Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü yaptı. Panelde “Multi CEO – JaapBlokhuis, Corio NV CEO – GerardGroener ve TC Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Daire Başkanı Arda Ermut konuşmacı olarak yer aldı.

“Avro bölgesinde kriz hala devam ediyor”
TC Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur oturum konuşmasında; Avro bölgesinde krizin ve istihdam probleminin halen devam ettiğini, Türkiye’nin ise gerçekleştirdiği yapısal reformlarla krizlere karşı çok daha dayanıklı bir ülke haline geldiğini ifade etti. Konuşmasında; kriz sürecinde özel sektöre verilen desteklerin önemine dikkat çeken Cantimur, 6 bölgede yatırımcıların kurumlar vergilerinin yüzde 2’ye kadar düşürüldüğünü, istihdamı arttırmak amacıyla sigorta prim desteği verildiğini de sözlerine ekledi. Türkiye’nin birçok ülke için model bir ülke olduğunu belirten Cantimur, Türk insanın müteşebbis ruhunun krizlerin atlatılmasında etkili olduğunun da altını çizdi.

TC Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur’un ardından söz alan Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Arda Ermut ise özellikle son 11 yılda Türkiye’de yaşanan büyük değişime vurgu yaparak, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.  Türkiye Ekonomisine ait rakamları katılımcılarla da paylaşan Ermut, 2002’ye kadar siyasi iktidarların ortalama ömürlerinin 17 ay olduğunu dikkat çekti ve Ak Parti iktidarının 140 aydır devam ettiğini belirterek siyasi istikrarın önemini vurguladı.

Türkiye büyük potansiyele sahip
AYD Başkanı Hulusi Belgü moderatörlüğünde gerçekleştiren “Türkiye’ye Doğrudan Yatırım Potansiyeli” konulu panelde “Multi CEO’su JaapBlokhuis ve Corio NV CEO’su GerardGroener de, Türkiye’de yatırım yapmış olmaktan duydukları memnuniyeti ve bundan sonra da sektörün gelişmesine engel olabilecek yasal düzenlemelerin olmaması halinde yatırımlarına devam etmek istediklerini ifade ettiler. Her iki panelistte Türkiye’nin tüm Avrupa ülkelerinden çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek,  Türkiye’nin genç nüfusuna da özellikle dikkat çektiler.