Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Fuarlar

“Ankara’da konut sektörü her yıl gelişiyor”

Güncellenme: 2014-10-17 Kategori: Fuarlar

default

Akkent Konutları Ekonomi Sohbetleri’nin ilk toplantısında konuşan Prof. Dr. Şükrü Kızılot, OSTİM ve İvedik OSB üyelerine yeni torba kanundaki vergi düzenlemeleri ile güncel vergi uygulamalarını anlattı.

13 Ekim Dünya Konut Günü dolayısıyla İvedik OSB ev sahipliğinde, Ünal Akpınar AŞ’nin sponsorluğunda İvedik Organize Sanayi Bölgesi Toplantı ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını OSTİM OSB Başkanı Hasan Gültekin ve Ünal Akpınar AŞ Genel Müdürü Birol Akpınar yaptı. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Salih Zeki Salalı da konut sektöründeki yeni trendler hakkında bilgi verdi.

“Ankara’da yılda 70 bin yeni konut satılıyor”
Ünal Akpınar AŞ Genel Müdürü Birol Akpınar da seminerde yaptığı konuşmada, Ünal Akpınar AŞ, Akkent Konutları ve yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Başta Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü olmak üzere pek çok projeyi hayata geçirmenin başarısını yaşadıklarını belirten Akpınar,  son projeleri Akkent Paradise Gardens’ta aile yaşamını temel aldıklarını ifade etti. İnsanların ailece bir arada etkinlik ve spor yapabilecekleri alanlar planladıklarını anlatan Akpınar, bu projenin Ankara’nın en büyük rekreasyon alanına sahip olduğunu söyledi. Akpınar, “Ankara’da bir kişiye düşen yeşil alanın 14 metre kare. Bizim projemizde ise bu oran 28 metre kare. Konut projelerini gerçekleştirdiğimizi bölgede toplu taşım ve ulaşım sorunu bulunmuyor. Ankara’da yıllık 120 bin konut satışı gerçekleşiyor ve bunun 70 binin yeni konutlar oluşturuyor. Konut sektörü her geçen yıl gelişiyor ve yoğun bir talep görüyor” dedi.

“Mahalle kültürünü yaşatmayı amaçlıyoruz”
Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi Mimar Salih Zeki Salalı da Akkent Paradise Gardens projesini kendisinin hazırladığını bildirerek, projede insanların sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduklarını bildirdi. Büyük kentlerde hızla artan nüfusun ve trafik sorunlarının, insanların güvenli ve konforlu yaşam talebini gündeme getirdiğini anlatan Salalı, “Akkent Paradise Gardens projesinde alış veriş merkezleri, dükkanlar, lokantalar ile yaşam alanları bir arada bulunuyor. İnsanların spor yaptığı,  ailece vakit geçirdiği ve alış veriş, spor yaptığı mekanlarla mahalle kültürünü yaşatmayı amaçlıyoruz. İnsanlar,  trend olan kent yaşam biçimi talep ediyor.  Akkent Paradise Gardens’ı bu talebi gözönüne alarak oluşturduk” şeklinde konuştu.