Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Fuarlar

Türkiye gayrimenkul sektörü yatırımcılarla buluşuyor

Güncellenme: 2014-11-07 Kategori: Fuarlar

default

Dünyanın en büyük, en önemli gayrimenkul ve ticaret fuarı olan MIPIM, 10-13 Mart 2015 tarihleri arasında Fransa Cannes’da gerçekleştirilecek.

Fuarın uluslararası organizatörü ReedMidem’in düzenlediği MIPIM 2015, geçen yıllarda olduğu gibi uluslararası yatırımcılar, şehir planlamacıları, alışveriş merkezleri, mimarlar, konut sektörü, belediyeler ve otel zincirlerini bir araya getirecek.
Gayrimenkul projelerinin tüm dünyaya tanıtılmasına, uluslararası arenada yer almak isteyen markaların önemli ortaklıklara imza atmasına, dünyadaki trendlerin takip edilmesine ve network sağlanmasına olanak tanıması nedeniyle önemli bir platform olarak nitelendirilen MIPIM’in 2015 konsepti “dijital devrim” olarak belirlendi. MIPIM 2015’te bu konsept çerçevesinde pek çok etkinlik ve konferans düzenlenecek. Gayrimenkul yatırımcıları, dijital gelişmelerin sektöre etkilerini ve ortaya çıkardığı fırsatları konuşacaklar.

Hangi firmalar katılıyor?
Türkiye ekonomisinin artan gücü ve şirketlerinin büyüme hızının artışı nedeniyle 2 yıl üst üste “Türkiye Onur Ülkesi” seçilen tek ülke olarak ilgi odağı olmuştu. MIPIM 2015, bu yıl da 19 bin 400 metrekarelik alanda düzenlenecek.  93 ülkeden yaklaşık 4 bin 500 yatırımcının 2 bini aşkın standla katılacağı MIPIM 2015’e yaklaşık 5 aylık bir süre olmasına rağmen büyük bir ilgi var. Antalya kentsel dönüşüm projeleri ve expo ile beraber yeni Antalya’nın sergileneceği Antalya Büyükşehir Belediyesi standına ek olarak; fuara stantla katılan isimler arasında DK Yapı, Lal Gayrimenkul Değerleme, NEF, Tabanlıoğlu Mimarlık ve ProPlan yer alıyor. Münferit katılan firmalar ise Aşçıoğlu İnşaat, Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Hukuk Bürosu, Bemes Yapı, Entegre Proje Yönetim Danışmanlık, EVA Gayrimenkul Değerleme, FibaGroup, Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu, Hill International, Kuzu Grup, Mergen Danışmanlık, Özak GYO, Polimeks İnşaat, Propin Gayrimenkul ve Servotel isimlerinden oluşuyor. Türk firmaları, stantların yanı sıra Türkiye’ye ayrılan 429 metrekarelik Türkiye pavilyonunda projelerini sergileyecek.
Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı fuarda geçen senelerde olduğu gibi bu yıl da Türkiye’ye özel oturumlar gerçekleştirilecek.

Dev İstanbul maketi
MIPIM’e en çok katılım gösteren ülkeler arasında ilk 9’da yer alan Türkiye, çalışmalarını sürdürüyor.

Bu doğrultuda MIPIM’e katılan ülkeler arasında ses getirecek bir proje hazırlanıyor, 300 metrekarelik İstanbul Çadırı’nda kentte son dönemlerde gerçekleştirilen veya proje aşamasındaki iddialı projeler tanıtılacak. 10 Mart 2015 akşamı Carlton Otel Cannes’da tüm fuar katılımcılarının davetli olduğu MIPIM 2015 Açılış Kokteyli’ne de İstanbul Ticaret Odası (İTO) ev sahipliği yapacak. Proje çerçevesinde 300 metrekarelik İstanbul Çadırı’nın 72 metrekarelik bölümünde İstanbul’un uluslararası projeleri dev maketlerin yanı sıra 3 boyutlu gösterimlerle de dünya yatırımcılarına tanıtılacak.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, MIPIM’de topyekün bir tanıtım atağına hazırlandıklarını söyledi. Çağlar, “Bu hazırlıkları İstanbul Ticaret Odası şemsiyesi altında gerçekleştirdik. İstanbul değeri, İstanbul markası da küresel arenada daha iyi yerlere getirilmeyi bekliyor. İnşaat ve gayrimenkul alanında daha fazla yatırımcı çekmek için el ele çalışacağız” dedi. Çağlar, MIPIM 2015 Fuarı’nda İstanbul’un bir çadırı olacağını söyledi. Bu çadır içinde yer alacak dev bir İstanbul maketi yaptırdıklarını açıklayan Başkan Çağlar,  “Bu sayede, şehrin üç boyutlu küçük bir örneğini çadırımıza taşıyoruz. 8500 yıllık tarihle birlikte, altyapı ve gayrimenkul alanlarındaki dev projeler de bu makette görülebilecek. Aynı zamanda bu maket, canlı bir İstanbul görseli olacak. Hareketli… Işık ve ses efektleriyle zenginleştirilecek maketimiz; gecesiyle, gündüzüyle, boğazda yüzen gemisiyle yaşayan İstanbul’u izlettirecek. Bu görsel şov, İstanbul’un ruhunu ziyaretçilere anlatacak”  diye konuştu.