Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

TOKİ Soma’da 301 konut inşa edecek

Güncellenme: 2014-12-25 Kategori: Haberler

default

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 günde 301 konut inşa edecek.

Star’da yer alan habere göre, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile işbirliğinde inşa edilecek konutların ihalesi ise 14 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, konuyla ilgili açıklamasında, “Maden faciasında hayatını kaybeden madencilerimizin ailelerinin yaralarının bir an önce sarılmasına katkı sağlamak için konutların inşa süresi mümkün olduğunca kısa tutuldu. Ailelerin konutlarına bir an önce kavuşmaları amacıyla gerekli planlamalar gerçekleştirildi. Bu doğrultuda İdaremiz tarafından konutların ihale tarihi belirlendi. İhalenin yapılması ve yüklenici firmaya yer tesliminin ardından 450 takvim günü içinde konutların inşa edilmesi planlandı” diye konuştu.

İhale, TOKİ’nin İstanbul Halkalı Atakent Mahallesi’nde bulunan hizmet binasında yapılacak. İhale şartnamesine göre yüklenici firma ile sözleşme imzalanmasının ardından 10 gün içinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak. Yer tesliminden itibaren 450 takvim günü içinde konutlar inşa edilecek.