Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Ofiste yeni trend ne?

Güncellenme: 2014-12-03 Kategori: Haberler

default

İş yaşamı büyük bir hızla ve değişiyor ve bununla beraber mobil çalışanlar ile saha çalışanlarının da sayısı her geçen gün artıyor.

Bu artışa paralel olarak çalışma alanlarındaki trendler de hızla değişirken sanal ofis, hazır ofis ve açık ofis (co-working) konseptleri gün geçtikçe daha da önem kazanmaya başladı. Dünya genelinde 2015 yılında 1,3 milyar kişinin mobil çalışan olacağına yönelik yapılan araştırmaların olduğuna değinen Plaza Cubes Ortağı Süleyman Çoruh, her gün işe gelme zorunluluğunun olmadığı işlerin daha çok internet üzerinden yürüdüğü bir çağda ofis ihtiyaçlarının da değiştiğine vurgu yapıyor.

Süleyman Çoruh, dünya ile birlikte Türkiye’de hazır ofis pazarının hızla büyüdüğünü belirterek, “Sektör Türkiye’de son 10 yılda yüzde 320 büyüdü. Hazır ofis konseptinin geleneksel ofis kiralamasından temel farkı, ofis kiralanmasının yanı sıra bütün ofis hizmetlerinin sunulması, kira ve diğer tüm ofis giderlerin kira ücretinin içinde olmasıdır. Ayrıca hazır ofisler, büyük metrekareli ofislerden atıl ve az kullanılan alanların minimize edildiği küçük ve daha etkin kullanılabilecek bir konsept olarak farklılaşıyor.Biz tam da gelecekte ofis anlayışının tamamen buna evirileceğini öngörüyoruz. Ortak çalışma alanları, ihtiyaçlara göre esnek kullanımlı ofisler, az maliyetle prestijli iş yerleri, sadece toplantı odası ya da adres ve telefon hizmeti için kiralanabilecek ofis anlayışının daha da artacağını düşünüyoruz” dedi.

“Hazır ofis konsepti hızla yayılıyor”
“Çok uluslu şirketlerin kendi bölgesel yönetim ve operasyon merkezlerini İstanbul’a taşıma istekleri, ulusal şirketlerimizin gelişimi ve büyümesiyle birlikte İstanbul’da son dönemde ofis yatırımları hız kazandı” diyen Çoruh, özellikle çok uluslu şirketlerin Türkiye’de uzun dönem kalmak isteseler bile kira sözleşmelerini kısa dönem yapmak istediklerini belirtiyor. Çoruh, “Tüm dünyada böyle bir trend hakim artık bu nedenle bizim hizmet verdiğimiz hazır ofis konseptleri çok uluslu şirketler için cazip birer seçenek haline gelmeye başladı. Artan gayrimenkul ve ofis yatırımlarıyla birlikte çağdaş plazalarda hazır ofis konsepti hızla yayılmaya da devam ediyor” diye konuştu.