Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Spine Tower, 8.5 şiddetindeki depreme dayanıklı

Güncellenme: 2014-08-27 Kategori: Haberler

default

Maslak bölgesinde Türkiye’nin ilk C80 beton sınıfı kullanılarak projelendirilen ve inşa edilen ofis&konut projesi Spine Tower, ilkleri ile dikkat çekiyor.  Eyigüngör, Ortaş, Sayılı ve Uzal ailelerinin yatırımı olan çevreci bina Spine Tower, 191 metre yükseklikte bile açılabilen camları, saniyede 6,5 kilometre hıza sahip asansörleri, ferah kat tavan yüksekliği, yeşil alanları ve yürüyüş yollarıyla farkını ortaya koyuyor. Baraj yapımlarında kullanılan ve en sağlam beton türü olan C80’le yapılan İstanbul’un tek binası Spin eTower’ın Yönetimi, konforun yanı sıra güvenlik, emniyet ve sağlamlık gibi özelliklere büyük önem veriyor.

Yüzde 54’ü yeşile ayrıldı
Son katta bile camların açılabildiği cephe sistemi ile tasarlanan, 8.5 şiddetindeki depreme dayanıklı proje Spine Tower’ın rüzgar testleri ise Avrupa’nın en etkin merkezleri tarafından gerçekleştirildi. Güvenliğe verilen önem doğrultusunda Spine Tower Yönetimi tüm çalışanlar için yangın güvenliği konusunda da Prof. Dr. Kazım Beceren ve ekibinden yangın güvenliği eğitimi aldı. Yüzde 54’ü yeşile ayrılan SpineTower’da tam kapasiteye ulaşıldığında gün içinde 3 bin kişi çalışacak, 500 kişi de residanslarda yaşayacak.