Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Marmaris’te Oteller Konuta Dönüştürülüyor

Güncellenme: 2015-01-05 Kategori: Haberler

default

Marmaris’te yaşanan arsa sıkıntısı nedeniyle bazı turistik tesisler yıkılarak yerine fiyatları 2 milyon liraya kadar çıkabilen lüks daireler yapılıyor.

Vatan’da yer alan habere göre, inşaat firmalarının son dönemde birçok rezidans yaparak satışa sunması dikkat çekiyor.

Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı Mustafa Ünal, ilçedeki sahil kesimlerinde bulunan bazı yerlerin “tercihli alan” olduğunu söyledi. Bu alanların, arsa sahibinin turistik tesis veya konut olarak kullanmayı tercih edebileceği anlamına geldiğine işaret eden Ünal, bundan dolayı bazı mülk sahiplerinin otelleri yıkarak yerine lüks rezidanslar yaptırdığını aktardı. Atatürk Caddesi’nde bulunan deniz kenarındaki yaklaşık bin yatak kapasitesine sahip otellerin yıkılarak yerine rezidanslar yapıldığını belirten Ünal, bu durumun turizme zarar verdiğini, istihdam kaybına neden olduğunu öne sürdü. Ünal, “Uygulama yanlış. Marmaris denilince herkesin aklına oteller geliyor. Turizmle geçimini sağlayan bir ilçede otellerin konuta dönüştürülmesi katma değer kaybına neden oluyor. Günü kurtararak kısa vadede gelir elde etmek isteyen bazı arsa sahipleri, turizmi değil kendi cebini düşünerek hareket ediyor” dedi. Ünal, deniz kenarında yeni yapılan lüks rezidanslardan 1+1’lerin 450 bin, 2+1’lerin 800 bin, 3+1’lerin ise 1.5 milyon liraya yakın fiyattan satışa çıkartıldığını bildirdi. Ünal, daha geniş bazı rezidansların satış bedelinin ise 2 milyon lirayı bulduğunu kaydetti.