Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Bodrum’da 1 milyar dolarlık Doğuş-Astaş ortaklığı

Güncellenme: 2014-10-13 Kategori: Haberler

default

Doğuş Holding ve Astaş Holding, önümüzdeki yıl Bodrum’da dev bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Ekonomist dergisinde yer alan habere göre; Doğuş Holding ile İstanbul’da Astoria Alışveriş Merkezi ve rezidans, Etiler’de Bellevue iş Merkezi, Maçka Rezidans by Armani Casa, Bodrum Cennet Koyu’nda Mandarin Oriental gibi turizm ve gayrimenkul projeleri konusunda uzman Astaş Holding, Bodrum Güvercinlik’te 2 bin dönüm arazi üzerine 1 milyar dolar maliyetle karma bir turizm kompleksini hayat geçiriyor.

2015’in ilk çeyreğinde inşaatına başlanacak projede, iki futbol sahası, tenis ve golf alanları ile bir otelin yer alacağı kaydediliyor. Bodrum Güvercinlik’teki golf tesisi Vita Park Golf Resort’u satın alan Doğuş ve Astaş’ın ortaklık konusunda son imzaları attığı belirtilirken, anlaşmanın ardından yatırımın detayları üzerinde de çalışmalara başlandığı ifade ediliyor. 12 ay faal olan bir kompleks olarak kurgulanan karma projede, Bodrum’un yaz aylarındaki cazibesini kış aylarına da taşıyarak turizme hizmet edecek bir kompleks oluşturulması hedefleniyor. Yatırım bütçesinin 1 milyar dolara ulaşacağı düşünülen projenin iki yıl içinde tamamlanmasının öngörüldüğü ifade ediliyor.