Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Tarlabaşı 360 projesi satışa çıktı

Güncellenme: 2014-11-18 Kategori: Haberler

default

Çalık Gayrimenkul tarafından Tarlabaşı kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen ve Türkiye’nin ilk ‘kentsel yenileme’ projesi olma özelliğini taşıyan Tarlabaşı 360 projesinin ilk etabında yer alan 97 rezidans, ve 96 ofis satışa çıkarıldı.

Milliyet’te yer alan habere göre, 97 rezidans için 4 kat ön talep toplandığını belirten Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin, “Ofislerin ise yüzde 70’i satıldı. Yatırım değeri 500 milyon dolar olan Tarlabaşı 360 projesinde rezidans, ofis, konut ve ticari üniteler dahil olmak üzere yaklaşık 900 ünite bulunuyor. Bulvara 220 metrelik cephesi olan proje, Taksim meydanına 350 metre ve İstiklal Caddesi’ne 180 metre mesafede olmasıyla dikkat çekiyor. Projede ofis bölümlerinin teslimlerine 2015 Ekim’de, rezidans bölümlerinin teslimine ise 2016 ilkbaharında başlamayı hedefliyoruz” dedi.

2007 yılından bu yana Tarlabaşı’nda olduklarını kaydeden Yetgin, şunları söyledi: “Yaklaşık 500 hak sahibi ile anlaşarak bu projeye başladık, önemli bir tecrübe oldu. Buradan edindiğimiz tecrübeyle kentsel dönüşüm projelerinde daha aktif olacağız. Önümüzdeki süreçte başta Fener, Balat, Ayvansaray olmak üzere kentsel yenileme projelerine odaklanacağız.”

“Yapı stoğunun yarısının yenilenmesi lazım”
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da, kamu ve özel sektör ortaklığıyla yapılan ilk proje olarak da dikkat çeken projeyle birlikte bölgedeki alanların değerlerinin 50 kat arttığını söyledi. Demircan, “Bu sadece Tarlabaşı için geçerli değil, Cihangir de dahil olmak üzere etrafındaki pek çok alanı kapsıyor” dedi. Beyoğlu’ndaki yapı stoğunun yarısının yenilenmesi gerektiğini vurgulayan Demircan, şöyle devam etti: “Beyoğlu’nda dönüşüm 3 aksta devam ediyor. Bunlardan birincisi İstiklal, ikincisi Tarlabaşı, üçüncüsü ise Dolapdere. Her 3 aksta da dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Tarlabaşı’nın bu projeyle birlikte yüzde 5’lik kısmı dönüşmüş olacak. Yüzde 95’i duruyor ama böyle durmaz, sonuçta her şey için düğmeye bastık. Amacımız bir domino etkisi yaratmaktı, bunu da sağlayacağımızı düşünüyoruz. İstanbul’un göbeğinde yepyeni bir turistik destinasyon oluşturacağız.”

Rezidansların metrekaresi 5 bin 500 dolardan başlıyor
Hepsi birbirinden farklı tasarlanan 97 dairenin büyüklükleri 47 ile 355 metrekare arasında değişiyor. 1+0, 1+1, 1+1 loftdubleks, 2+1, 2+1 loft dubleks, 4+1 dubleks ve 4+1 penthouse dubleks tipinde dairelerin yer aldığı rezidansların fiyatları ise 289 bin dolardan başlıyor. Ofis büyüklükleri 63 ile 588 metrekare arasında değişiyor, fiyatları ise 503 bin dolardan başlıyor. Lansmana özel yüzde 5 indirim ve peşin alımlarda ek olarak yüzde 5 indirim uygulanan projede rezidansların metrekaresi 5 bin 500, ofislerin metrekaresi ise 6 bin dolardan başlıyor. Proje içerisinde, Sn. Pantaleon Kilisesi, Ermeni Vakıf Okulu ve Süryani Kilisesi de bulunuyor. Yapıların restorasyonu da GAP İnşaat tarafından yapılıyor.