Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Halk GYO ve Vakıf GYO’dan Sancaktepe’de ortak arsa

Güncellenme: 2014-10-17 Kategori: Haberler

default

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ. (Halk GYO) ve Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ.’nin (Vakıf GYO), Sancaktepe’de ortak bir konut projesi geliştirmek amacıyla 98 bin 127 metrekarelik arsa satın aldığı açıklandı.

Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Sancaktepe’de arsa satın alındığını bildiren Halk GYO ve Vakıf GYO, bölgede yüzde 50’lik ortak konut projesi geliştirmek üzere 110 milyon TL+ KDV bedelle arsa satın alındığına ilişkin bilgi verdi. Halk GYO ve Vakıf GYO’nun Kamu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bilgilendirme açıklamasında;  “Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ. (Vakıf GYO) ile müşterek konut projesi geliştirmek üzere, İstanbul İli Sancaktepe İlçesinde bulunan ve toplam 98.127,74 metrekare yüz ölçüme sahip olan arsa, 110.000.000.-TL + KDV bedel karşılığı, Vakıf GYO ile kurulan Adi Ortaklık üzerinden, yüzde 50’si Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ., yüzde 50’si Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ. tarafından ödenmek üzere müştereken satın alınmıştır”  denildi.