Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Yunus Emre, TOKİ konutu istiyor

Güncellenme: 2014-10-20 Kategori: Haberler

default

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Manisa’nın Yunus Emre ilçesinde gerçekleştirmeyi planladığı konutlara ilişkin yapılan anket çalışması, bölge halkının projeyi dört gözle beklediğini ortaya koyuyor.

Yunus Emre Belediyesi’nin web sitesinde yer alan habere göre,  Yunus Emre Belediyesi’nin TOKİ ile birlikte yapacağı toplu konutlar için başlatılan anket çalışmasında başvuru sayısının 8 bine ulaştığı belirtildi. Talep doğrultusunda konut tiplerinin belirlenmesi amacıyla Manolya Meydanı’nda kurulan stantta başlatılan anket çalışmasına yoğun ilgi gösteriliyor. Çalışma sonucunda maliyeti 400 milyon TL’yi aşması beklenen TOKİ konutlarına talep sayısal olarak ortaya çıkarken talep edilen konut tipleri de netlik kazanacak.

“Manisa’nın konut sıkıntısını ortadan kaldıracağız”
Başvuru şartlarının da yer aldığı anket formunda konutların oda sayıları ve fiyatlarla ilgili sorular bulunuyor. Formda tahmini satış bedeli 80-85 metrekare konutlar için 85 bin -110 bin TL olarak gösteriliyor. Konut bedelinin yüzde 12’si peşinat olarak başvuru sırasında TOKİ’nin hesabına yatırılacağı belirtilirken başvuruda bulunan kişinin 25 yaşını doldurmuş olma şartı aranıyor. Hane halkı net gelirinin 2 bin 600 TL veya altına olması gerekiyor.

Yapılacak olan toplam konut adedi başvuru sayısının altında kalırsa konutlar kurayla hak sahiplerine verilecek. Yapılan anket çalışmasının inşa edilecek konutların özelliklerinin belirlenmesi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Yunus Emre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Kısa sürede 8 bin kişi anket formalarını doldurarak çalışmamıza katıldı. Ön kabul için tekrar başvuru yapılacak.  Çok yakında ise kesin başvurular da başlayacak. İnşallah yapacağımız proje ile Manisa’nın konut sıkıntısını ortadan kaldıracağız” dedi.