Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Fuarlar

“TOKİ’nin hedef kitlesi, alt ve orta gelir grubudur”

Güncellenme: 2014-11-13 Kategori: Fuarlar

default

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile iştiraki Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen ‘7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Yarışmada birinci olanlara 150 bin TL, ikinci olanlara 100 bin TL, üçüncü olanlara 50 bin TL para ödülü verildi. Star’da yer alan habere göre, mimarlar konut projesi, 100 kişi kapasiteli kreş ve 24’er derslikli ilköğretim okulu planladı. Kazanan eserler kendi bölgelerinde hayata geçirilebilecek. Törende konuşan  TOKİ  Başkanı M. Ergün Turan, “Yarışmaya katılan değerli mimarlara ve mimarlık öğrencileri kazansın kazanmasın bütün bu eserlerle yeni projelere ilham kaynağı olacaklarına eminim. Şehirlerimizde, kendine has kimliği olan kaliteli ve nitelikli konutlar, mahalleler imar edeceğiz. Bu bakış açısını yansıtacak yeni çalışmalarımızda hedef kitlemiz; alt ve orta gelir gruplarıdır. Buna uygun projeler geliştirilmeye başlanmıştır. TOKİ’nin sosyal konut üretimi içinde kentsel dönüşüm projelerinin oranı yüzde 15’tir. Önümüzdeki süreçte bu rakam yüzde 40’ı bulacak” dedi.

“Bu yarışmalar geleceğin vizyonunu şekillendirmekte önemli”
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da konuşmasında uzun yılların deneyimleriyle meydana gelen geleneksel mimarinin, çevreye zarar vermeden konfor koşullarını sağladığını belirterek, “Gelişmekte olan Türkiye’de hızlı nüfus artışı ve köyden kente göçlerin sonucunda  yoğun konut talepleri hızla artmıştır. Bu yarışmalar geleceğin şehir vizyonunu şekillendirmekte önemlidir. Ulusal Mimari Proje yarışmamız vesilesiyle bu değerlerimizi hatırlamak ve korumak amacıyla projeler geliştiren öğrenci ve mimarlarımızı kutluyorum. Türkiyemize kazandıracakları projeleri bir an önce hayata geçirmeye çalışacağız” diye konuştu.