Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Öztürkler Holding’den Afrika’ya sosyal konut projesi

Güncellenme: 2014-08-22 Kategori: Haberler

default

Orta Afrika ülkeleri arasında stratejik bir geçiş noktası olan Kamerun’un Başkenti Yaounde’de 660 adet Lüks Parlamento Konutu ve devlet çalışanları için 8 farklı bölgede toplam 10 bin adet Sosyal Konut Projesi’nin anlaşması gerçekleştirildi. Bir yılı aşkın bir süredir görüşmeleri devam eden projenin bütçesi 1 milyar 183 milyon dolar değerinde.
660 adet Lüks Parlamento Konutu ve devlet çalışanları için 8 farklı bölgede 10 bin adet Sosyal Konut Projesi toplam 10 ayrı arazide kategorilere ayrılmış şekilde anahtar teslim olarak tasarlandı. Proje arazilerinin içerisinde; okullar, hastaneler, alışveriş alanları, karakollar ve spor komplekslerinin olacağı, midi ölçekte bir şehir olarak planlandı. Parlamenterler için tasarlanan 660 adet konutun her biri 550 metrekare büyüklüğündeyken, devlet çalışanları için tasarlanan 10 bin adet konutun büyüklüğü ise 115metrekare olacak. Projenin  toplam teslimat süresi 60 ay olarak planlanıyor.

“Altyapı çalışmalarını tamamladık”
Anlaşmaya ilişkin açıklama yapan Öztürkler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk,  Orta Afrika’nın incisi Kamerun’un Başkenti Yaounde’deki konut projesiyle ilgili tüm arazi ve yer teslimlerini aldıklarını söyledi. Yusuf Öztürk, “Arazilerde zemin etütleri bitmek üzere. Tüm detay projeler, uygulama projeleri onaylandı ve projelerin yapımı aşamasına geçildi. Mühendis kadrolarımız tarafından uzun ve detaylı bir şekilde gerekli tetkikleri gerçekleştirdik ve altyapı çalışmalarını tamamladık. Yaounde’nin ilk sosyal lojman projesini Öztürkler olarak hayata geçirmekten dolayı mutlu ve gururluyuz. Afrika ile gerçekleştirdiğimiz bu projeler uluslararası arenada bayrağımızın dalgalanmasına vesile olurken aynı zamanda ekonomimize ve inşaat sektörüne de ciddi katkıları bulunuyor. Afrika ülkelerinde üretim olmadığı için kullanılacak olan tüm malzeme ve ekipmanları Türkiye’den tedarik edeceğiz. Dolayısıyla ülkemizde konut yapımında kullanılan ürünlerin üreticilerini de bu proje kapsamında Afrika pazarına sokmuş olacağız” dedi.