Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Konut kampanyalarında ‘kira geliri’ garanti

Güncellenme: 2014-10-16 Kategori: Haberler

default

Konut sektöründe satışlardaki daralma, firmaları konut satışlarını artırmak için farklı kampanyalar düzenlemesini de beraberinde getiriyor.

Sabah gazetesinin haberine göre konut firmaları, yatırım için konut almak isteyen, fakat riski sevmeyen tüketiciler için bitmiş konutlarda kira garantili kampanyalar düzenlemeye başladı. İnşaat firmalarının, kira garantili kampanyalar düzenleyerek, 1 ile 5 yıl arasında değişen zaman dilimlerinde enflasyon oranlarına göre her yıl değişiklik gösteren kira gelirini yatırımcıya garanti ettiği belirtiliyor. Kira garantili kampanya düzenleyen firmalardan biri olan Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı ortaklığının Maltepe’de inşa ettiği 100 konutluk Loft Dragos projesinde, yatırımcıya 3 ayda dairesini kiraya veremezse 12 aylık kira garantisi veriliyor.

Kuyaş Gayrimenkul’ün Yenibosna’daki İstanbul Vizyon Park projesinde de dükkân ve atölyelerde liste fiyatı üzerinden peşin alımlarda 36 ay kira garantisi ve satış garantisi verilirken; yerleşime hazır projede aylık 6 bin dolara ulaşan kira garantisi sunuluyor.  Benzer bir kampanya ise Aydoğdu Grup tarafından Adana Seyhan’da hayata geçirilen The Moon projesinde sunuluyor. Yüzde 1 KDV fiyat ve ödeme seçenekleri sunulan projede 1 yıllık kira garantisi veriliyor.

Mar Yapı’nın Güneşli’de Rotana işbirliği ile hayata geçirdiği TRI G Rotana projesinde de, 153 rezidans daire için iki yıl kira garantisi; Dumankaya İnşaat’ın Bahçeşehir Hi-Fit projesinde 3 yıl boyunca, stüdyo daireler için bin, 1+1’ler için bin 800, 2+1’ler için ise 2 bin 700 liraya varan kira garantisi; Özak GYO’nun Bayrampaşa’daki Hayat Tepe projesinde 1 yıl boyunca 1+1’lere 2 bin, 2+1’lere 2 bin 500, 3+1’lere 3 bin 500, 4+1’lere ise 4 bin lira kira geliri sözü veriliyor.