Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Fiyatlar

Karaca Adası 100 yatırımcıya sunuldu

Güncellenme: 2014-11-25 Kategori: Fiyatlar

default

Muğla’nın Gökova Körfezi’nin Marmaris İlçesi tarafındaki Karaca Mahallesi’ne 500 metre uzaklıkta olan ve 35 milyon dolara satılmak istenen Karaca Adası’nın dosyasının Türk ve yabancı 100 yatırımcıya ulaştırıldığı belirtildi.

Star’da yer alan habere göre, Akın Aksü ile birlikte ailesine ait Karaca Adası, 4 yıl önce 25 milyon dolara satışa çıkarıldı. Talibi çıkmayan ada bu yıl ekim ayı sonunda Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama şirketi tarafından 35 milyon dolara (78 milyon 137 bin 500 lira) satışa konuldu. 316 bin metrekare tapu tescilli, 65 bin metrekare de orman kullanımlı olmak üzere toplam 381 bin metrekare yüzölçümüne sahip ada ile İngiltere’nin ünlü kulübü Chelsea’nin patronu Rus milyarder Roman Abramoviç’in de ilgilendiği öğrenildi. Yazılı açıklama yapan Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama Şirketi Yönetici Ortağı ve Emlak Danışmanı Uğur Özcan, adanın dosyasının sadece Abramoviç’e değil; adayı satın alabileceği düşünülen Türk ve yabancı yatırımcılara da gönderildiğini açıkladı.

“Kimseyle pazarlık aşamasında değiliz”
Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama Yönetici Ortağı ve Emlak Danışmanı Uğur Özcan’ın ağabeyi ve şirket ortağı Ulvi Özcan ise telefonla yaptığı açıklamada, “Biz ilk olarak Abramoviç’in Türkiye’deki dostu ve iş ortağı ile görüştük. Kendisine adanın bilgilerini içeren dosyamızı verdik. Haberin basında yer almasından bir saat sonra tekrar yaptığımız görüşmede de bize Abramoviç’in yurt dışında olduğunu belirterek, kendisine adayı alalım ya da almayalım türünden bir bilgi aktarmadığını söyledi. Bunun dışında başka dosya gönderdiğimiz müşterilerden birkaç tane soran ve ilgilenen var. Tabii şu anda onların isimlerini bire bir açıklamamız doğru olmaz. Kimseyle henüz pazarlık aşamasında değiliz. Dosya gönderdiğimiz müşterilerimiz bizimle irtibata geçerek adanın nerede ve ne durumda olduğunu, bundan sonra imarla ilgili nasıl bir çalışma yapılabileceğini soruyorlar. Biz de elimizdeki bilgileri aktarıyoruz. Burası şu anda 1’inci derece doğal SİT kapsamında olan bir yer” diye konuştu.