Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Gaziosmanpaşa’ya 160 milyon liralık yatırım

Güncellenme: 2014-10-17 Kategori: Haberler

default

İstanbul Avrupa Yakası’nda Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilen ruhsatı alınmış kentsel dönüşüm projesi olan Essenora, talep toplamaya devam ediyor.

Atik&Akın, Enga, Yimta ortaklığı tarafından kurulan Essenora AŞ’nin, 2016 yılının Haziran ayında teslim etmeyi planladığı projede, arsa bedeliyle birlikte toplam 160 milyon TL’lik bir yatırım öngörülüyor.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Essenora Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Öz, projenin fikir aşamasında net bir ortak hedefleri olduğunu vurgulayarak, “Gaziosmanpaşa’nın değişen yüzünü temsil eden ve ona değer katacak bir projeye imza atmak ve buna sahip çıkmak için yola çıktık. Türkiye’nin en büyük ilçesi Gaziosmanpaşa, yepyeni bir çağa adım atıyor. Her geçen gün gelişimine değer katan, yatırımcıların göz bebeği haline gelen bu tarihi ilçe; Taşlıtarla serüveni ile başlayıp, 1960’lı yıllardan itibaren sanayinin Rami ve Eyüp’e kaymasıyla büyük bir ivme kazandı. Bu ivme ilçeyi İstanbul’un en gözde yaşam alanlarından biri haline getirmektedir” dedi.

Şehir parkının yanı başında
6 adet kule bloklu ve arazi fiziki koşullarını destekleyen 5 adet teraslı bloklu ve rezidans kalitesinde 1+1; 2+1; 3+1 ve 4+1 daireler ve bahçeli teras villa alternatiflerinden oluşan 758 konutluk bir kentsel dönüşüm projesi olan Essenora, 60 dönüm şehir parkının hemen yanı başında yer alıyor. 21 dönümlük bir alana konuşlanan projede konutların metrekaresinin 3 bin 500 TL’den satılması planlanıyor.