Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Gayrimenkul Yatırımcılarının 2015’te Yüzleri Gülecek

Güncellenme: 2014-12-30 Kategori: Haberler

default

Gayrimenkul sektörüyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan RE/MAX Türkiye Pazarlama ve Operasyon Direktörü Gökhan Karahan, 2015 yılında konut piyasasında satışların yüzde 6-10 oranında artış göstermesinin beklendiğini söyledi.

Gökhan Karahan, “İlk 10 aylık verilere bakıldığında, 2014 yılında Türkiye’de bir önceki yıla kıyasla aynı seviyede konut satışı (yeni konut ve ikinci el) gerçekleştiğini görüyoruz. 2014 yılında iki seçim dönemi geçirdiğimizi göz önüne alırsak, gayrimenkul piyasasındaki canlılığın korunduğunu görmek gerçekten çok sevindirici. Kısaca, RE/MAX Ofislerinin ağırlıklı olarak aktif bulunduğu ikinci el konut piyasasında durum sağlıklı görünüyor” dedi.

Karahan, 2015 yılında konut fiyatlarında da enflasyonun en az 3-4 puan üzerinde bir artış beklentileri olduğunu belirtti.

“Yer seçimi çok önemli”

“Konutların ayrıca kira yoluyla da her yıl yaklaşık yüzde 6 artı değer üretme potansiyeli olduğunu göz önüne alırsak, gayrimenkul yatırımcılarının 2015’te de yüzlerinin güleceğini söyleyebiliriz” diyen Karahan, şöyle devam etti: “Burada ortalama rakamlardan söz ediyoruz. Bazı konutlar daha az, bazı konutlar daha çok değer kazanacaktır. O yüzden, ister kendileri otursunlar, isterse de yatırım amaçlı satın alsınlar, konut almayı düşünenlerin yapacakları yer seçimi her halükarda önem kazanmaktadır. Çok sayıda inşaat projelerinin olduğu semtlerdeki konut arzının erimesi zaman almaktadır; ancak bu yeni bir durum değildir. Cazip fiyat avantajları buralarda orta vadede karlılığı sağlayabilmektedir. Uzun zamandır oturulan semtlerde ise değer artışları daha tahmin edilebilir düzeyde gerçekleşmektedir.”