Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Fiyatlar

Düşük Petrol Fiyatları Küresel Ekonomiyi Nasıl Etkileyecek?

Güncellenme: 2014-12-11 Kategori: Fiyatlar

default

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, düşük petrol fiyatlarının 2015 yılında küresel ekonomik büyüme için pozitif olacağını açıkladı.

AA’nın haberine göre, Moody’s, internet sitesinden yaptığı açıklamada, petrol ihracınden elde ettikleri gelire bağımlı olan ve büyük çaplı harcama programlarına devam etmek zorunda kalacak ülkelerin, düşük petrol fiyatlarına uyum sağlamakta zorluk çekebileceğini belirtirken, “Düşük petrol fiyatları 2015 yılında küresel ekonomik büyüme için pozitif olacak” ifadesini kullandı.
Düşük petrol fiyatlarının oluşturacağı pozitif etkinin ülkeden ülkeye farklılıklar gösterebileceğine işaret eden Moody’s, “Petrol fiyatlarının düşüşü eğer Moody’s‘in 2015 yılı için baz tahmini olan 80-85 dolar seviyesinin altına düşerse, petrol ihracı yapan ülkeler için ciddi zorluklar oluşacaktır” tahmininde bulundu.
Moody’s Başekonomisti Lucio Vinhas, konuya ilişkin, “Her durumda mevcut zorluklara en iyi şekilde karşı durabilecek ülkeler, en geniş politika esnekliğine, geniş açılı karşı döngüsel politika araçlarına, dalgalı kur oranlarına ve geniş çaplı döviz rezervlerine sahip ülkeler olacaktır” değerlendirmesini yaptı.