Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Fiyatlar

Bolu’da hisseli gayrimenkul turizmi

Güncellenme: 2014-09-18 Kategori: Fiyatlar

default

Erpiliç, Rehber Yeminli Mali Müşavirlik, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik AŞ, Nalçacılar AŞ ‘nin Bolu’da 450 bin metrekarelik alanda 250 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen Türkiye’nin ilk tatil kasabası Narven Termal Kasaba, 7 bin 200 yataklık kapasitesiyle Bolu’daki turizmi canlandırmayı hedefliyor.  Vatan gazetesinin haberine göre Bolu’ya turizm geliri ve istihdam kazandırması hedeflenen Narven Termal Kasaba, termal turizmin en büyük yatırımı olacak.  ‘Hisseli gayrimenkul sistemi’ ile misafirlerini ağırlayacak olan projenin Bolu’nun turizmini iki katına çıkarması bekleniyor.

İstanbul’da gerçekleştirilen lansman toplantısında konuşan Narven Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ericek, Türkiye’de doğa ve termal turizm ile ilgili ciddi bir eksik olduğunu belirterek, Ocak 2014’de inşasına başlanan Narven Termal Kasaba projesinin güneş, deniz, kum tatilinden farklı olarak trend haline gelen doğaya dönük dört mevsim sağlık ve tatil kasabası niteliği göstereceğinin altını çiziyor.

Projenin kasaba meydanı, villaları, rezidansı, oteli, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri ve kongre merkezi ile bir turizm yatırımından fazlasını sunduğunu belirten Ericek,  Narven’in 1250 adet daire, 150 adet rezidans daire ve 230 otel odası ile toplamda 7200 yatak kapasitesine sahip olacağı bilgisini verdi. Ericek, jeotermal kaynaklar açısından dünyada yedinci, Avrupa’da kaynak potansiyeli açısından birinci, kaplıca uygulamaları konusunda ise üçüncü sırada bulunan Türkiye’de turizm için yeni bir yatırım alanı yarattıklarını söylüyor.

“Avrupa ve Ortadoğu’dan turist çekmeyi hedefliyoruz”
Bolu’da Turizm İşletme Belgesi ile hizmet veren 22 tesisin toplam 3 bin 783 adetlik kapasitesi olduğunu belirten Narven İcra Kurulu Başkanı Halit Yıldız, Bolu’da 2013 yılında 468 bin turist konaklarken Narven’de yıllık hedefimiz 2 milyon kişi olduğuna vurgu yapıyor. Bolu’nun önemli bir termal destinasyon merkezi olduğunu belirten Yıldız,  “Türk halkının yanı sıra özellikle Avrupa ve Ortadoğu’dan da turist çekmeyi hedefliyoruz” dedi.  Yılda yaklaşık 2 milyon konaklama hedeflenen proje kapsamında 1+1, 2+1, 3+1 daireler ve villalar ve ayrıca fiziksel engelli konuklar için hazırlanan ‘engelsiz daireler’ yer alıyor. Mimari projesi 2 etap olarak hazırlanan Narven’in ilk etabının ilk bölümü Aralık 2015’te misafirlerini 1’er haftalık zaman dilimlerinde hisseli gayrimenkul sistemi ile ağırlamaya başlayacak.

Gölcük’e 10 km, Yedigöller’e 48 km, Kartalkaya Kayak Merkezi’ne 26 km, Sünnet Gölü’ne 86 km ve Akçakoca’ya 82 km mesafede bulunan Narven, hem Hisseli Gayrimenkul sisteminin hem de konaklama turizminin birlikte işletildiği bir konsept sunuyor.  Daire fiyatları metrekare büyüklüklerine göre  7 bin TL ile  25 bin TL arasında değişen projenin ilk etabının birinci bölümü Aralık 2015’te, ikinci bölümü ise 2016’da tamamlanarak  2016 sonuna kadar 5 bin 500 tapu satışı yaparak 77 milyon TL’lik ciro hedefleniyor. İkinci etabına 2017’de başlanacak projenin 2019’da tamamlandığında 25 bin adet satış ve 400 milyon liralık gelir  elde etmesi bekleniyor.  80 kişiyi istihdam etmesi beklenen projenin Bolu ekonomisine 10 milyon liralık katkı sunacağı öngörülüyor.

Hisseli gayrimenkul sistemi ile satış gerçekleştiren Narven’den hisseli tapu satın alıp tatil yapan misafirler aynı zamanda tatillerini yatırıma dönüştürme fırsatı da yakalıyor.  Bir gayrimenkulün sağladığı bütün hak ve sorumlulukları diğer normal gayrimenkullerde olduğu gibi tapu maliki adına sağlıyor. Hisse satın alan kişi, tapusunu yani hissesini satmadığı sürece ömür boyu kendisi; vefat etmesi durumunda da mirasçıları bu hakka sahip oluyor.