Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Haberler

Arap Gayrimenkul Yatırımcıları Büyük Sorunlar Yaşıyor

Güncellenme: 2014-12-29 Kategori: Haberler

default

Tüketici Hukuku Enstitüsü Genel Başkanı Avukat Hakan Tokbaş, bazı kötü niyetli inşaat şirketlerinin ilgisini çeken yatırımcıların, hem ön görüşme hem sözleşme aşamalarında hem de inşaat süreci ve sonrası süreçlerinde büyük sorunlar yaşadığını ve mağdur edildiğini belirtti.

Radikal’de yer alan habere göre, Hakan Tokbaş yaptığı açıklamada, Arap gayrimenkul yatırımcılarının, konut ve arsa alımlarında son dönemlerde büyük sorunlar yaşadığını dile getirerek, mağdur edilen çok sayıda Arap yatırımcının enstitülerine başvurarak yardım talebinde bulunduğunu kaydetti.

Mağduriyetlerin ve şikayetlerin artmasına üzerine enstitü olarak “Arap Gayrimenkul Yatırımcıları Komisyonu” kurduklarını ifade eden Tokbaş, şöyle konuştu: “Türkiye ‘de gayrimenkul alım-satımının yüzde 90’ı tüketici hukukunun bir parçasıdır. Türkiye’de mütekabiliyet şartının kaldırılması ile gayrimenkul sektörüne yabancıların ilgisi bir hayli artmıştır ve her geçen gün de artarak devam etmektedir. Yabancılar içinde özellikle Arap nüfusunun ilgisinin çok fazla olduğu gözlemlenmiştir. Bazı kötü niyetli inşaat şirketlerinin ilgisini çeken Arap gayrimenkul yatırımcıların, hem ön görüşme hem sözleşme aşamalarında hem de inşaat süreci ve sonrası süreçlerinde büyük sorunlar yaşadığı ve mağdur edildiği görülmüştür.”
Komisyonlarının, Arap gayrimenkul yatırımcılarının hem konut fiyatları bakımından hem sözleşmeleri ve sözleşme sonrası süreçleri bakımından mağdur olmamaları için yol gösterici olacağını dile getiren Tokbaş, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Arapların haklarını koruyacaklarını ve yardım edeceklerini anlattı.