Facebook hesabınızla EmlakYatirimRehberi.com’a giriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz (kullanıcı adı, e-posta adresi ve doğum tarihi) hesabınızın yaratılması için Facebook tarafından kullanılacaktır.

Facebook ile giriş yapın

Güncel kalın

E-posta adresinizi giriniz

E-posta adresiniz üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Gayrimenkul sektöründeki objektif rehberiniz. Üye ol

Fiyatlar

Alemdağ Caddesi’nde kiralar artıyor

Güncellenme: 2014-11-25 Kategori: Fiyatlar

default

İstanbul’un değil Türkiye’nin de önemli alışveriş caddelerinden biri olan Alemdağ Caddesi’nde, 2016 yılında faaliyete geçecek Üsküdar-Sancaktepe metrosu şimdiden dükkan kiralarını artırdı.

Habertürk’te yer alan habere göre, EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Araştırma ve Raporlama Yöneticisi Gökçen Taşkın, özellikle son 30 yıl içinde büyük bir gelişme kaydeden, 9 kilometrelik uzunluğuyla Türkiye’nin en büyük caddeleri arasında bulunan Ümraniye Alemdağ Caddesi’nin üstünde yer alacak çok sayıda metroistasyonunun bölgenin gelişimine ciddi katkı sağlayacağını kaydediyor. Gökçen Taşkın, 2016 yılında faaliyete geçecek olan metro hattının bölgede bulunan dükkan kiralarının birim metrekare fiyatlarını şimdiden yükselttiğini belirtiyor.

Ofis ve konutların birim metrekare fiyatları da yükseliyor
Alemdağ Caddesi’nin yaklaşık 9 kilometre uzunluğa sahip olmasından ötürü kendi içinde farklı skalalara sahip bir cadde olduğunu belirten Taşkın, bölgedeki dükkanların birim metrekare fiyatlarının ortalama 200 TL ile 300 TL arasında değiştiğini söylüyor. Taşkın, bölgedeki konut ve ofis birim metrekare fiyatlarının ise, 15 TL ile 22 TL seviyelerine kadar yükseldiğini ifade ediyor.